Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Żyj zdrowo! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Karolina Piotrowska   
wtorek, 29 października 2019 14:45

GlowneM-dzien-walki-z-otylascia-dziurow   W roku szkolnym 2019/2020 Publiczna Szkoła Podstawowa w Dziurowie przystąpiła do programu organizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach, przy współpracy Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Państwowej Inspekcji Sanitarnej, pod nazwą „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.

   Celem głównym programu jest kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród uczniów szkół wojewódzka świętokrzyskiego w oparciu o zasady prewencji pierwotnej nowotworów zawarte w Europejskim Kodeksie Walki z Rakiem oraz pogłębianie wiedzy na temat prewencji nowotworów złośliwych wśród uczniów, nauczycieli, rodziców i społeczności lokalnej. Nauczyciele realizujący program wzięli udział w warsztatach edukacji onkologicznej, realizują zajęcia edukacyjne, odbyła się prezentacja multimedialna dla uczniów na temat zdrowego stylu życiu oraz zorganizowano Światowy Dzień Walki z Otyłością.

   Uczniowie z klasy III i VII wystąpili w przedstawieniu „Ruch to zdrowie". Celem przedstawienia było przybliżenie dzieciom tematyki zdrowotnej – chcąc być zdrowym należy troszczyć się o swoja aktywność i sprawność fizyczną. Od najmłodszych lat należy kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe, które są inwestycją w zdrowy rozwój i skutkują w życiu dorosłym. W tym dniu podczas każdej przerwy odbywały się zajęcia ruchowe przy muzyce, gra w tenisa stołowego, siatkę, badmintona, gry i zabawy na powietrzu. Koordynatorkami programu w naszej szkole są panie Ewa Wójcik i Dorota Mączka.


Poprawiony: wtorek, 29 października 2019 15:30
 

Czy wiesz, że...

fascynacja-mprzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach dzaiałają cztery zespoły śpiewacze, dwie grupy taneczne oraz Gminna Orkiestra Dęta?

elektronik sigara