Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Szkolna siłownia w Krynkach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Iwona Łata   
czwartek, 05 marca 2020 14:04

Glowne-silownia-krynkiM
   W Zespole Szkolno Przedszkolnym w Krynkach, dzięki wytężonej pracy trzech panów pracujących w Szkole Podstawowej - Michałowi Karwackiemu, Romanowi Aniołkowi i Arturowi Górze, pomysłodawcy tego przesięwzięcia, powstała szkolna siłownia.

  Utworzona została z urządzeń, które wycofane zostały kilka lat temu z użytkowania i stały bezczynnie zbierając w piwnicy kurz. Poddane one zostały gruntownemu remontowi przez wcześniej wspomnianych Panów, m.in. wyczyszczeniu, odrdzewieniu, naprawieniu uszkodzonych elementów a na koniec pomalowaniu natryskowo. Na nowo powstałą siłownie zaadaptowana została wyłączona z użytkowania sala lekcyjna.

   Ogrom wykonanej pracy przeniósł bardzo dobry efekt a uczniowie SP Krynki mogą pod okiem nauczyciela W-Fu bezpiecznie zapoznawać się z urządzeniami na siłowni stanowiącej doskonałe uzupełnienie dla aktywności prowadzonych na sali gimnastycznej, czy boisku szkolnym.

   Na wyposażeniu siłowni szkolnej znajdują się: Dwa urządzenia wielofunkcyjne typu atlas ,trzy ławeczki do ćwiczeń, ławka do ćwiczeń mięśni grzbietu, steper, twister, piłki gimnastyczne, hantle, gumy, taśmy do ćwiczeń, sztanga łamana,skakanki, piłki lekarskie, platforma stabilizacyjna, rollery, koło wałek do ćwiczeń.


  „Warto zauważyć, że siłownia w szkole może okazać się przydatna nie tylko w trakcie standardowych lekcji wychowania fizycznego. Również może służyć do prowadzenia zajęć pozalekcyjnych. Cieszę się, że wspólną pracą udało się zrobić coś z niczego dla naszych podopiecznych. Wiadomo jak dużo kosztują tego typu urządzenia do ćwiczeń. Warto było poświecić czas po pracy a czasem przed na to aby powstało to miejsce"- Artur Góra, nauczyciel wychowania fizycznego.
Poprawiony: czwartek, 05 marca 2020 14:40
 

Czy wiesz, że...

pudlingarniaw 1843 roku, w zakładzie metalurgicznym - tzw. pudlingarni oraz walcowni w Brodach pracowało 60 robotników? W ciągu roku przetapiano tu ok. 2 600 ton żelaza handlowego.

elektronik sigara