Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Radosny konwój dla uciechy dzieci (film, dużo zdjęć) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Mariusz Zawłocki, Łukasz Gołda   
poniedziałek, 08 czerwca 2020 16:04

GlowneM-mobilny-dzien-dziecka 
   Około 200 km trasy wesołego korowodu po Gminie Brody, ponad dwa tysiące paczek z prezentami, setki balonów, animacje dla dzieci – taki jest bilans cieszącej się bardzo dużą popularnością tegorocznej akcji na Dzień Dziecka pod nazwą #zostańwdomu a my przyjedziemy do Ciebie
.

   Warto było ponieść wszystkie trudy tego wydarzenia, gdyż nagrodą były fantastyczne uśmiechy dzieci. Patronat nad świętowaniem Dnia Dziecka objęła Wójt Gminy Brody Pani Marzena Bernat, która z entuzjazmem rozdawała prezenty w Brodach. Organizatorami akcji było Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach oraz Stowarzyszenie Profilaktyczno-Społeczne AZYL.

   Pani Wójt pomagali pracownicy CKiR i Urzędu Gminy przebrani w baśniowe stroje. Niektóre dzieci czekając na niespodziankę pisały na asfalcie znaki STOP oraz zabawne teksty. Uczniowie i nauczyciele ze szkoły w Brodach przygotowali nawet baner powitalny. Kolumnę samochodów prowadził pomalowany w bajkowe postaci bus. Za nim jechała laweta z nagłośnieniem. Grane tam piosenki słychać było w odległości kilku kilometrów.

   Zainteresowanie najmłodszych wywoływał także nowy wóz bojowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krynkach. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wręczali dzieciom dyplomy z okazji Dnia Dziecka. Do niektórych miejsc kolumna nie mogła niestety dojechać.


Zapraszamy do obejrzenia filmu i obszernej relacji fotograficznej z dwóch dni tego niezwykłego wydarzenia:

 

  

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 08 czerwca 2020 16:18
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.

elektronik sigara