Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Srebrny jubileusz kapłaństwa w Borze Kunowskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
czwartek, 25 czerwca 2020 12:30

Glowne-M-srebrny-jubileusz-ksiadz-andrzej-gola-bor-kunowski
  
   W środę 24 czerwca w kaplicy w Borze Kunowskim odbyła się uroczystość jubileuszu 25-lecia święceń kapłańskich pochodzącego z Kitowin (sołectwo Bór Kunowski) księdza Andrzeja Goli.

    Wśród obecnych byli Wójt Gminy Brody Pani Marzena Bernat, Proboszcz Parafii Św. Władysława w Kunowie ksiądz Jerzy Eichler i Sołtys Sołectwa Bór Kunowski Pani Renata Kita. Mszę Świętą dziękczynną sprawował Jubilat, który na zakończenie podziękował wszystkim za życzenia i obecność oraz wyraził nadzieję, że za następne 25 lat będzie miał możliwość obchodzenia złotego jubileuszu kapłaństwa również wśród mieszkańców swojej rodzinnej miejscowości.

   Ksiądz Andrzej Gola pracuje obecnie w Parafii pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej w Stalowej Woli i pełni funkcję kapelana szpitalnego w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli.

 

Poprawiony: czwartek, 25 czerwca 2020 13:10
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.

elektronik sigara