Strona Główna Ogłoszenia Prowadzenie małej przetwórni warzyw i owoców

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Prowadzenie małej przetwórni warzyw i owoców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Sławomir Miechowicz   
czwartek, 24 października 2019 14:03

srws-male-logoStowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej prowadzi rekrutację osób do udziału w szkoleniach o tematyce "Prowadzenie małej przetwórni owoców i warzyw". Szkolenia realizowane są w ramach projektu współpracy "Kreator Przedsiębiorczości", dofinansowanego ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach Dzialania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, Poddziałanie 19.3 Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania.Grupą docelową są mieszkańcy obszarów wiejskich w szczególności gmin objętych działaniem LGD tj. Iwaniska, Baćkowice, Łagów, Nowa Słupia, Pawłów, Waśniów i Brody, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet należących do Kół Gospodyń Wiejskich. Przeprowadzonych zostanie 7 cykli szkoleń dla mieszkańców wszystkich wyżej wymienionych gmin. Na każdy cykl zostanie zrekrutowana grupa minimum 10 osób. Szkolenia będą otwarte. O udziale w szkoleniu decydować będzie członkostwo w KGW i kolejność zgłoszeń.


Szkolenia zostaną przeprowadzone w Lokalnym Centrum Wsparcia Przedsiębiorczości w Łagowie, a w szczególnych przypadkach, w celu ułatwienia dojazdu, w miejscowościach, w których mają siedziby władze gmin tworzących lgd.


Dla każdej grupy w ramach cyklu szkoleń pn. „Prowadzenie małej przetwórni owoców i warzyw", przeprowadzone zostaną następujące szkolenia:

-Aspekty prawne prowadzenia małej przetwórni owoców i warzyw,

-Koszty uruchomienia małej przetwórni,

-Dostawcy i rynki zbytu,

-Finansowanie uruchomienia małej przetwórni.


Szkolenia będą się odbywać w systemie 4 spotkań po 8 godzin dziennie. Łącznie 32 godziny szkoleń na cykl. Rekrutacja dotyczy udziału w całym cyklu szkoleń. Spotkania dla grupy będą odbywać się raz w tygodniu.

Obecnie prowadzony jest pierwszy cykl szkoleń dla mieszkańców gminy Iwaniska. Kolejne cykle zostaną uruchomione po zebraniu co najmniej 10 osobowej grupy w każdej gminie.

Formularze rekrutacyjne należy przesłać mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

lub dostarczyć do biur Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej w Łagowie, ul. Rynek 26. Więcej informacji pod nr telefonu 41 30 74 938.

 

W załącznikach do pobrania formularz rekrutacyjny.

Kliknij aby pobrać załącznik w formacie doc.

Kliknij aby pobrać załącznik w formacie pdf

 

 

Poprawiony: czwartek, 24 października 2019 15:11
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!

elektronik sigara