Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Stowarzyszenia

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Rocznica KGW w Adamowie (zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 24 stycznia 2020 11:55

kgw-adamow-rok-dzialnosci-gmina-brody-wojt-DSC01790m25 pań i 6 panów uczestniczy w spotkaniach Koła Gospodyń Wiejskich w Adamowie. Z okazji pierwszej rocznicy działalności, w dniu 23 stycznia, stowarzyszenie zorganizowało uroczystość w nowoutworzonej świetlicy wiejskiej koło szkoły w Adamowie.

- Dziękujemy za wsparcie jakiego udzieliła nam pani Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody. Wszystkich zapraszamy na spotkania koła, które odbywają się w czwartki o godzinie 17:00 – powiedziała Danuta Major – prezes stowarzyszenia. Pani wójt podziękowała uczestnikom za aktywną działalność i pomoc w integracji Adamowa. Oprócz pani wójt, gośćmi spotkania byli: ks. Andrzej Bartosiński, Wioletta Kwiecień - kierowniczka Zakładu Gospodarki Komunalnej, Łukasz Gołda - dyrektor Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej, dyrektorki szkół w Adamowie i Stykowie: Teresa Szymczak i Krystyna Kasica. Gospodarze dziękowali im za obecność i za prezenty. Miłym akcentem były urodziny Weroniki Szwugier, która nie opuściła ani jednego spotkania koła. Jubilatka otrzymała piękne kwiaty od koła.

Dekoracje i nie tylko
Z okazji rocznicy przygotowano kronikę ze zdjęciami prezentującymi aktywną działalność stowarzyszenia. Koło wykonuje ozdoby z bibuły, decoupage i inne. Oprócz zajęć rękodzielniczych organizowane są treningi gimnastyczne, spotkania artystyczne i okolicznościowe. Jednym z ważniejszych działań stowarzyszenia w ubiegłym roku było zorganizowanie udanego festynu z okazji Dnia Dziecka. W 2020 r., koło zamierza m. in. zakupić urządzenia rehabilitacyjno-gimnastyczne. – Chętnie współpracujemy z innymi, podobnymi nam stowarzyszeniami. Dzielimy się umiejętnościami i doświadczeniami – powiedziała Dorota Bernat, wiceprezes KGW w Adamowie. W gminie Brody, aktywnie działają i korzystają z rządowych dotacji także inne koła - w Stykowie, Kuczowie i Rudzie. W zarządzie koła zasiada jeszcze Ewelina Piętak, która nie mogła przybyć na uroczystość. Spotkanie, jak przystało na Koło Gospodyń Wiejskich zakończyło się pysznym poczęstunkiem z tortem jubileuszowym.

 

Poprawiony: piątek, 24 stycznia 2020 12:46
 

Czy wiesz, że...

oltarz-ofiarjeden z olbrzymich głazów w rezerwacie "Skały w Krynkach", według miejscowej legendy służył za ołtarz ofiarny?

Podobno niejaki Gutan składał tam krwawe ofiary bogowi Krynosowi.

elektronik sigara